Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Sytuacja na odcinku ochranianym przez Podlaski Oddział SG - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Sytuacja na odcinku ochranianym przez Podlaski Oddział SG

Konrad SZWED
10.06.2022

Wczoraj (9.05.2022 r.) funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej udaremnili 9 prób nielegalnego przekroczenia polsko-białoruskiej granicy. Na odcinku polsko-litewskim funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali dwóch pomocników i dziewięciu cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli granicę z Litwy do Polski. Podobną grupę tego dnia zatrzymali również policjanci.

Zdarzenia dotyczące nielegalnej migracji na granicy polsko-białoruskiej miały miejsce na odcinkach ochranianych przez Placówki SG w Białowieży, Czeremsze i Krynkach. Nielegalni migranci pochodzili z Syrii, Jemenu, Iraku i Turcji.
Natomiast na odcinku polsko-litewskim funkcjonariusze z Placówki SG w Sejnach zatrzymali 2 pomocników (obywateli Uzbekistanu), którzy samochodami osobowymi marki Skoda Fabia na polskich numerach rejestracyjnych przewozili 9 cudzoziemców (7 obywateli Afganistanu i 2 Tadżykistanu). Cudzoziemców dziś po wykonaniu niezbędnych czynności przekazano stronie litewskiej w ramach readmisji.
Jutro również stronie litewskiej zostaną przekazani kolejni cudzoziemcy, których dziś w nocy w Augustowie zatrzymał patrol Policji. Jak się okazało, w kontrolowanych dwóch pojazdach 2 obywateli Uzbekistanu przewoziło 9 obywateli Afganistanu, którzy nielegalnie przekroczyli granicę polsko-litewską.

do góry