Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Hybrydowe toyoty zatrzymane przez Straż Graniczną - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Hybrydowe toyoty zatrzymane przez Straż Graniczną

Konrad SZWED
07.06.2022

Dwa kradzione samochody marki Toyota Auris i Toyota Yaris odzyskali w odstępie zaledwie kilku godzin funkcjonariusze z Morskiego Oddziału Straży Granicznej. Kierowcy samochodów wpadli pod koniec maja w województwie wielkopolskim. Samochody docelowo jechały do „dziupli” w jednej z miejscowości pod Poznaniem.

Najpierw strażnicy graniczni skontrolowali w gminie Komorniki hybrydową Toyotę Auris prowadzoną przez 35-latka z Gdyni. Kiedy funkcjonariusze sprawdzili dane pojazdu w systemach informatycznych, okazało się, że auto figurowało tam jako skradzione dwa dni wcześniej w Berlinie. W tym samym mieście skradziono hybrydową Toyotę Yaris, którą kilka godzin później zatrzymali strażnicy graniczni. Za kierownicą samochodu siedział 56-latek z Gdyni. Oba pojazdy miały zamocowane fałszywe tablice rejestracyjne, oryginalne były w bagażnikach aut. Łączną wartość pojazdów szacuje się na ok. 100 tys. zł. Oprócz kierowców do sprawy zatrzymany został 48-letni mieszkaniec Gdańska, który, zdaniem śledczych, również brał udział w organizowaniu procederu kradzieży samochodów. Po przedstawieniu zarzutów, wobec wszystkich trzech mieszkańców Trójmiasta Sąd Rejonowy w Gdańsku zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

Na terenie „dziupli”, do której transportowane były zatrzymane toyoty, funkcjonariusze Straży Granicznej ujawnili między innymi kradzioną skrzynię biegów i zabezpieczyli do dalszych badań mechanoskopijnych kilkadziesiąt części samochodowych. Właściciel firmy, 52-latek z powiatu poznańskiego, został również zatrzymany i po przedstawieniu zarzutów zastosowano wobec niego wolnościowe środki zapobiegawcze.

Dalsze postępowanie prowadzą funkcjonariusze z Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

zdj. Morski OSG

  • Ujawnione kradzione samochody marki Toyota
    Ujawnione kradzione samochody marki Toyota
  • Ujawnione kradzione samochody marki Toyota
    Ujawnione kradzione samochody marki Toyota
  • Ujawnione kradzione samochody marki Toyota
    Ujawnione kradzione samochody marki Toyota
do góry