Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Rodzinny piknik w ogrodach KPRM - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Rodzinny piknik w ogrodach KPRM

Ewelina Szczepańska
04.06.2022

W sobotę, 4 czerwca, w ogrodach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów funkcjonariusze SG dzielili się swoją wiedzą z najmłodszymi na pikniku „Pobawmy się razem”.

Uczestnicy pikniku mogli odwiedzić stoisko promocyjne formacji, gdzie eksperci udzielali informacji z zakresu kryminalistyki, a także bezpiecznego przekraczania granicy. Ponadto każdy z uczestników pikniku miał okazję zobaczyć z bliska pojazdy i sprzęt służbowy funkcjonariuszy Straży Granicznej, a także zapozować do pamiątkowej fotografii z funkcjonariuszami SG, ubranymi w mundury Kompanii Reprezentacyjnej SG, które są wykonane na wzór umundurowania używanego kiedyś przez żołnierzy Korpusu Ochrony Pogranicza. Dużą atrakcją dla dzieci okazał się pokaz umiejętności psa służbowego Dasi, który wraz z st. sierż SG Markiem Baczulem na co dzień pełni służbę w Placówce SG Warszawa-Modlin. Na najmłodszych czekały również: kącik plastyczny, gry, konkursy i zabawy. Dzieci mogły także otrzymać paszport pamiątkowy Straż Granicznej.

Zakup upominków dla dzieci oraz okolicznościowych gadżetów był współfinansowany ze środków NSZZ FSG oraz Zarządu Oddziałowego NSZZ FSG przy KGSG.

zdj. Dawid Pokrywka (Biuro Prezydialne KGSG)

 

 

 • Stoisko promocyjne SG na pikniku w KPRM
  Stoisko promocyjne SG na pikniku w KPRM
 • Dzieci odwiedzają stoisko promocyjne Straży Granicznej
  Dzieci odwiedzają stoisko promocyjne Straży Granicznej
 • Dzieci odwiedzają stoisko promocyjne Straży Granicznej
  Dzieci odwiedzają stoisko promocyjne Straży Granicznej
 • Funkcjonariusze SG pozują w mundurach, które są wykonane na wzór umundurowania używanego kiedyś przez żołnierzy Korpusu Ochrony Pogranicza
  Funkcjonariusze SG pozują w mundurach, które są wykonane na wzór umundurowania używanego kiedyś przez żołnierzy Korpusu Ochrony Pogranicza
 • Dzieci oglądają sprzęt służbowy Straży Granicznej
  Dzieci oglądają sprzęt służbowy Straży Granicznej
 • Dasia pies służbowy SG na pikniku w KPRM
  Dasia pies służbowy SG na pikniku w KPRM
do góry