Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Morski Oddział SG rekrutuje do służby - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Morski Oddział SG rekrutuje do służby

Ewelina Szczepańska
03.06.2022

O rekrutacji do służby w Morskim Oddziale Straży Granicznej opowiadali funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Kołobrzegu podczas odbywających się 2 czerwca, na poligonie drawskim, V Ogólnopolskich Mistrzostw Klas Mundurowych.

Stanowisko Straży Granicznej cieszyło się dużym zainteresowaniem młodzieży. Funkcjonariusze informowali zainteresowanych, jakie warunki powinien spełniać kandydat oraz jak wygląda proces rekrutacji. Mówili też o specyfice działań Morskiego Oddziału Straży Granicznej i o możliwościach, jakie daje służba w Morskim Oddziale SG.

Funkcjonariusze SG zaprezentowali także sprzęt wykorzystywany do realizacji zadań służbowych w ochronie granicy państwowej oraz pojazd i narzędzia używane w pracy technika kryminalistyki. Chętni uczniowie mogli otrzymać materiały promujące służbę w naszej formacji. W przedsięwzięciu uczestniczyło 110 uczniów ze szkół ponadpodstawowych z całej Polski oraz ich opiekunowie i zaproszeni goście.

W Morskim Oddziale Straży Granicznej trwa rekrutacja do służby. Chętni mogą składać dokumenty w najbliższych miejscu zamieszkania jednostkach Straży Granicznej.

Szczegółowe informacje oraz wzory dokumentów są umieszczone na stronie internetowej, w zakładce: „Rekrutacja do służby w MOSG”. O naborze można również porozmawiać telefonicznie, dzwoniąc pod nr 58 524 24 24.

zdj. MOSG

  • Stoisko promocyjne Morskiego Oddziału SG
    Stoisko promocyjne Morskiego Oddziału SG
  • Stoisko promocyjne Morskiego Oddziału SG
    Stoisko promocyjne Morskiego Oddziału SG
  • Stoisko promocyjne Morskiego Oddziału SG
    Stoisko promocyjne Morskiego Oddziału SG
do góry