Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału SG z białostocką młodzieżą zwiedzali sejm - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału SG z białostocką młodzieżą zwiedzali sejm

Ewelina Szczepańska
01.06.2022

1 czerwca br. w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej odbyło się spotkanie z dziećmi i młodzieżą z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka, w którym, dzięki dzięki wsparciu Stowarzyszenia „Łączy nas granica", uczestniczyli uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Białymstoku.

Z młodzieżą spotkała się Marszałek Sejmu Elżbieta Witek - poseł na Sejm RP  oraz wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska -  Poseł na Sejm RP. Dla młodych gości przygotowano mnóstwo atrakcji m. in. zwiedzanie Sali Posiedzeń. Ponadto zorganizowano stoiska tematyczne, gdzie odbyły się zajęcia z nauki udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Stowarzyszenie „Łączy nas granica”, działające przy Straży Granicznej, integruje środowisko byłych i obecnych funkcjonariuszy, pracowników i sympatyków Straży Granicznej.Służy na rzecz porządku i bezpieczeństwa publicznego, wspiera działalność rozwijająca świadomość narodową, obywatelską, kulturową i religijną oraz niesie pomoc osobom potrzebującym. Od lat wspiera funkcjonariuszy i pracowników m.in. poprzez pomoc ich chorym dzieciom. Organizuje koncerty charytatywne, zbiórki publiczne i koleżeńskie, ponosi koszty leczenia oraz rehabilitacji.

zdj. Podlaski OSG

  • Zdjęcie pamiątkowe - funkcjonariusze SG z młodzieżą z białostockiego liceum w Sejmie
    Zdjęcie pamiątkowe - funkcjonariusze SG z młodzieżą z białostockiego liceum w Sejmie
do góry