Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Samochodowy paser odpowie przed sądem - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Samochodowy paser odpowie przed sądem

Maciej Pietraszczyk
18.09.2020

Funkcjonariusze z Placówki SG w Hrebennem (Nadbużański OSG) podczas wspólnych działań z funkcjonariuszami świętokrzyskiej Policji odzyskali pochodzące z kradzieży części samochodowe o wartości rynkowej około 85 tys. zł.

Funkcjonariusze Straży Granicznej i Policji, prowadzący działania przeciw działającym w internecie handlarzom kradzionych części samochodowych, skontrolowali posesję, na terenie której były przechowywane podzespoły samochodowe. Właściciel posesji świadomie nabywał pochodzące z kradzieży pojazdy, by następnie wymontowane z nich podzespoły oferować do sprzedaży. Podczas przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli silniki, skrzynie biegów, elementy nadwozia i podwozia pochodzące ze skradzionych pojazdów. Łączną wartość odzyskanego mienia oszacowano wstępnie na wartość ponad 85 tys.

Do policyjnego aresztu trafiła czwórka mężczyzn w wieku od 21 do 50 lat, zaś trefne części zabezpieczono w depozycie. Zarzut w sprawie usłyszał 40-letni mieszkaniec Kraśnika, którego dodatkowo objęto policyjnym dozorem.

 

zdj. Nadbużański OSG

do góry