Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Tir z kontrabandą wartą prawie 6 mln zł - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tir z kontrabandą wartą prawie 6 mln zł

Sylwia Wojtowicz
24.05.2021

Funkcjonariusze Straży Granicznej i CBŚP ujawnili 400 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy, o szacunkowej wartości blisko 6 mln złotych. Nielegalny towar wjechał do Polski z Litwy w naczepie samochodu ciężarowego.

Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej w ramach wspólnych działań z policjantami z Zarządu w Białymstoku Centralnego Biura Śledczego Policji (CBŚP) na drodze krajowej numer 8 w gminie Raczki (powiat suwalski) wytypowali do kontroli tira na litewskich numerach rejestracyjnych. W trakcie sprawdzania ciężarówki okazało się, że w naczepie, zamiast deklarowanych materiałów termoizolacyjnych, znajdują się ogromne ilości papierosów bez polskich znaków akcyzy. Kontrabandę przewoził 28-letni obywatel Litwy. Łącznie w pojeździe funkcjonariusze ujawnili 400 tys. paczek białoruskich papierosów o szacunkowej wartości blisko 6 mln zł (co narażało Skarb Państwa na stratę ponad 9,7 mln zł).

Wobec kierowcy zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze, prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Suwałkach, przez funkcjonariuszy Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. Do sprawy zabezpieczono papierosy, ciągnik siodłowy oraz naczepę. Zatrzymanemu mężczyźnie przedstawiono zarzuty karno-skarbowe i tymczasowo aresztowano — na trzy miesiące. Grozić mu może kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Film i zdj. Podlaski OSG 

 

 

 

do góry