Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Poszukiwany listem gończym kierował kradzionym samochodem - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Poszukiwany listem gończym kierował kradzionym samochodem

Maciej Pietraszczyk
14.10.2020

Funkcjonariusze z Placówki SG w Medyce zatrzymali dwa samochody utracone na terytorium Włoch i Holandii, których łączna wartość została oszacowana na 85 tysięcy złotych. Jeden z kierujących pojazdami obywateli Ukrainy dodatkowo był poszukiwany listem gończym.

Pierwszy z pojazdów, kierowany przez 25-letnią obywatelkę Ukrainy, zatrzymano we wtorek w Medyce podczas próby wyjazdu z Polski. W trakcie sprawdzania legalności pochodzenia osobowego citroena strażnicy graniczni ustalili, że pojazd został skradziony i jest poszukiwany przez włoską policję.. Wartość pojazdu oszacowano na 35 tys. złotych.

Drugi samochód został zatrzymany dzisiejszej nocy również w Medyce. Tym razem był to bus marki Renault. Na terytorium Ukrainy usiłował wywieść go obywatel tego kraju. W trakcie sprawdzeń w międzynarodowych bazach poszukiwawczych funkcjonariusze z SG ustalili, że auto zostało skradzione w Holandii. Jego wartość oszacowano na 50 tys. złotych.

Dodatkowo okazało się, że kierujący busem 44-letni obywatel Ukrainy na podstawie decyzji sądu jest poszukiwany listem gończym w celu odbycia kary 100 dni pozbawienia wolności.

 

zdj. Bieszczadzki OSG

  • Poszukiwany listem gończym kierował kradzionym samochodem
    Poszukiwany listem gończym kierował kradzionym samochodem
do góry