Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Zlikwidowano skład nielegalnych papierosów i tytoniu - Aktualności

Nawigacja

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowano skład nielegalnych papierosów i tytoniu

Sylwia Wojtowicz
10.09.2020

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Rzeszowa-Jasionki zatrzymali 56-latka z Mielca pod zarzutem popełnienia przestępstwa skarbowego. Mężczyzna może trafić do więzienia na 3 lata.

Wczoraj (9 września) w Mielcu Straż Graniczna, w jednym z garaży przy ulicy Jagielończyka, zabezpieczyła 1720 paczek papierosów i 16 kilogramów krajanki tytoniowej. Na miejscu zatrzymany został 56-letni ob. Polski. W jego domu oraz drugim garażu ujawniono dodatkowo 88 paczek papierosów bez znaków akcyzy.

Wartość towaru oszacowano na 36 tys. złotych. Sprawę skierowano do Prokuratury Rejonowej w Mielcu. Mężczyźnie grozi grzywna oraz pozbawienie wolności do lat 3. Na poczet przyszłej kary zabezpieczono mienie o wartości 20 tys. złotych.

Zdj. BiOSG 

do góry