Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Warsztaty dot. wymiany doświadczeń na temat orzecznictwa w zakresie udzielania cudzoziemcom ochrony (ochrona wynikająca z Konwencji Genewskiej oraz Rzymskiej) 21-23.10.2015r. - Aktualności

Nawigacja

Aktualności

Warsztaty dot. wymiany doświadczeń na temat orzecznictwa w zakresie udzielania cudzoziemcom ochrony (ochrona wynikająca z Konwencji Genewskiej oraz Rzymskiej) 21-23.10.2015r.

28.10.2015

Warsztaty dot. wymiany doświadczeń na temat orzecznictwa w zakresie udzielania cudzoziemcom ochrony (ochrona wynikająca z Konwencji Genewskiej oraz Rzymskiej)

Warsztaty dot. wymiany doświadczeń na temat orzecznictwa w zakresie udzielania cudzoziemcom ochrony (ochrona wynikająca z Konwencji Genewskiej oraz Rzymskiej)
W dniach 21-23.10.2015 r. w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu przeprowadzono szkolenie w formie warsztatów pt. „Warsztaty dot. wymiany doświadczeń na temat orzecznictwa w zakresie udzielania cudzoziemcom ochrony (ochrona wynikająca z Konwencji Genewskiej oraz Rzymskiej)”. W szkoleniu brali udział przedstawiciele wszystkich Oddziałów SG, Urzędu ds. Cudzoziemców oraz wykładowcy OSS SG w Lubaniu. Była to kolejna edycja warsztatów, która tym razem była poświęcona krajom Afryki Subsaharyjskiej. W charakterze eksperta udział w szkoleniu wziął Pan dr hab. Bara Ndiaye z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, który w swojej pracy badawczej koncentruje się na problematyce współczesnej Afryki. Jest on również współinicjatorem i organizatorem „Dni Afryki w Olsztynie” (od 2004 r.) oraz członkiem Polskiego Towarzystwa Afrykanistycznego.
Celem warsztatów było zapoznanie uczestników z aktualną sytuacją oraz podłożem konfliktów w wybranych krajach Afryki, m.in. Nigerii, Republice Środkowoafrykańskiej, Sudanie Południowym, Somalii, Erytrei, Demokratycznej Republice Konga w aspekcie udzielania cudzoziemcom ochrony oraz wymiana doświadczeń w zakresie stosowanej linii orzeczniczej wobec cudzoziemców z tych krajów, którzy poszukują w Polsce ochrony.
Przedsięwzięcie było współfinansowane z Norweskiego Mechanizmu Finansowego w ramach projektu nr 26/NMF PL 15/14 „Wzmocnienie kompetencji i kwalifikacji służb publicznych w obszarze migracji i azylu, ze szczególnym uwzględnieniem przeciwdziałania nielegalnej migracji”.

do góry