Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Grał w Orkiestrze Reprezentacyjnej SG - teraz walczy, aby zagrać na ukochanej perkusji - Akcje charytatywne -

Nawigacja

Akcje charytatywne

Grał w Orkiestrze Reprezentacyjnej SG - teraz walczy, aby zagrać na ukochanej perkusji

Maciej Pietraszczyk
22.02.2022

Wesprzyj rehabilitację muzyka z Orkiestry Reprezentacyjnej SG.

Jacek jeszcze do niedawna cieszył się życiem. Stawiał na aktywność, często chodził na basen, jeździł na rowerze. Ulubionym jego zajęciem była gra na perkusji. Całe życie był z nią związany – jako mały chłopiec zaczął od grania na garnkach, później uczył się w Wojskowym Liceum Muzycznym w Gdańsku. Swoje marzenia zawodowe spełniał w Orkiestrze Reprezentacyjnej Straży Granicznej oraz ucząc gry na perkusji dzieci i dorosłych.

W grudniu 2021 roku życie Jacka uległo całkowitej zmianie. Dostał udaru niedokrwiennego mózgu. Dzięki szybkiej reakcji bliskich i pomocy lekarzy, udało się uratować życie. Teraz jednak Jacek zmaga się z powikłaniami po udarze i uczy się wszystkiego od nowa. Każdy dzień jest dla niego wyzwaniem i ogromną walką o samodzielność. Jedyną nadzieją jest rehabilitacja.

„Tata uwielbia ludzi. Zawsze otoczony znajomymi, chętny do pomocy…  Uśmiech nie schodził z jego twarzy. Tata zawsze był blisko nas. Jest dla nas bardzo ważny. Zrobimy wszystko, aby wrócił do zdrowia. Tata jest świadomy tego co się stało, walczy z całych sił, żeby być samodzielnym” – mówi córka Magdalena.

Każdy z nas może wesprzeć Jacka:
- wpłacając dowolną kwotę na specjalnie dedykowaną dla niego zbiórkę,
- przekazać 1 % swojego podatku na jego subkonto w Stowarzyszeniu Sursum Corda wpisując w rozliczeniu rocznym KRS 00000 20 382 i podając cel szczegółowy: 6876 Jacek Gawrecki.

Jako koleżanki i koledzy z Karpackiego Oddziału Straży Granicznej prosimy o pomoc – za każde wsparcie serdecznie dziękujemy, a Jackowi życzymy siły, wytrwałości i powrotu do zdrowia.

Źródło: Stowarzyszenie Sursum Corda
 

do góry