Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Potrzebna pomoc dla małego Janka - Akcje charytatywne -

Nawigacja

Akcje charytatywne

Potrzebna pomoc dla małego Janka

Sylwia Wojtowicz
08.07.2022

Potrzebna pomoc dla małego Janka synka funkcjonariuszy z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej. Zachęcamy do włączenia się w zbiórkę.

Synek naszych funkcjonariuszy mł. chor. SG Dawida Korshenricha (PSG Barciany) i st. sierż. SG Mileny Korshenrich (PSG Węgorzewo) - 3,5 letni Janek -  aby pokonać nowotwór potrzebuje bardzo drogiej kuracji w klinice w Barcelonie. Koszt to 300 tys. €. Szansa na powodzenie leczenia wynosi tam 92%.

6 maja chłopcu postawiono drastyczną diagnozę, natomiast od 11 kwietnia br. wystąpowały u niego silne bóle stawowe uniemożliwiające chodzenie. Pierwsza diagnoza – skręcone kolano. Następnie w dniu 4 maja chłopiec trafił na SOR w Olsztynie z uwagi na pogarszający się stan zdrowia – wystąpiły silne bóle stawowe uniemożliwiające chodzenie oraz jakiekolwiek ruchy. Jasia przyjęto na oddział reumatologii, a następnie po wykonanych badaniach trafił na oddział onkologii – diagnoza guz w okolicach prawego nadnercza. Szczegółowa diagnoza wykazała, że jest to nerwiak zarodkowy (Neuroblastoma) IV stopnia z przerzutami do szpiku kostnego i zmianami w kościach (szpik zajęty w 70%). Lekarze ocenili, że szanse na całkowite wyleczenie wahają się od 30% do 50%, zaś biopsja genetyczna guza wykazała obecność onkogenu, który może obniżyć skuteczność leczenia, a sam nowotwór może nawracać. Jaś jest jednym z siedmiorga dzieci w Polsce z obecnością tego onkogenu.

Obecnie jest w trakcie IV cyklu skojarzonej chemioterapii. Dzięki podjętemu leczeniu dziecko jest w stanie (po miesięcznej przerwie) samodzielnie poruszać się na nogach. Na dzisiaj największą skuteczność może przynieść leczenie w klinice w Barcelonie (które wynosi 92%), zaś jego koszt to około 300 000 euro. Rodzice chłopca są na etapie tłumaczenia dokumentacji medycznej związanej z chorobą, celem przeprowadzenia wstępnej konsultacji (koszt samej konsultacji to około 500 euro).

Z uwagi na przerażająco olbrzymie koszty leczenia niezbędna jest pomoc wszystkich, którzy są w stanie wyobrazić sobie bezradność w tej bardzo trudnej sytuacji. Każdego, kto chce pomóc prosimy o przekazanie środków pieniężnych na rzecz:
 

Fundacja Siepomaga
Pl. Władysława Andersa 3
61-894 Poznań
Nr rachunku: 14 2490 1028 3587 1000 0020 8660
Tytułem: Darowizna Jan Korshenrich 0208660

Zachęcamy do wsparcia!


 

do góry