Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Podawali się za obywateli innych państw - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Podawali się za obywateli innych państw

Dorota Bołotowicz
16.10.2019

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Świecku zatrzymali dwóch cudzoziemców, którzy nielegalnie przebywali na terytorium Polski.

Funkcjonariusze Straży Granicznej podczas kontroli autobusu wylegitymowali obywatela Białorusi,   który okazał bułgarski dowód osobisty. Na podstawie tego dokumentu 24-letni mężczyzna chciał wyjechać do Niemiec. Bułgarski dokument wzbudził podejrzenie funkcjonariuszy co do jego autentyczności.

Cudzoziemca zatrzymano za posługiwanie się podrobionym bułgarskim dowodem osobistym. Białorusin przyznał się do zarzucanego mu czyny i skorzystał z prawa do dobrowolnego poddania się karze grzywny w wysokości 1500 złotych. Sąd Rejonowy w Słubicach postanowił umieścić mężczyznę w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Krośnie Odrzańskim na okres 3 miesięcy, gdzie oczekiwać będzie na wydanie decyzji zobowiązującej go do opuszczenia naszego kraju.

Natomiast w pociągu relacji Warszawa-Berlin funkcjonariusze SG wylegitymowali mężczyznę, który do kontroli okazał belgijski paszport. Jak się okazało, dokument nie należał do mężczyzny i figurował w systemie jako utracony.

Cudzoziemiec, 33-letni obywatel Kamerunu, został zatrzymany za posługiwanie się dokumentem stwierdzającym tożsamość innej osoby oraz za pobyt na terytorium Polski bez ważnych dokumentów. Czynności procesowe prowadzą funkcjonariusze z Placówki SG w Świecku.

 

do góry