Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Wyróżnienia dla bohaterskich funkcjonariuszy - to oni obezwładnili nożownika - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Wyróżnienia dla bohaterskich funkcjonariuszy - to oni obezwładnili nożownika

Ewa Gajewska
18.04.2019

Plut. SG Paweł Gajdemski z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz st. str. Mateusz Lipiński z Państwowej Straży Pożarnej otrzymali wczoraj od Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji wyróżnienia za bohaterską postawę podczas ataku nożownika.

Wczoraj w Kożuchowie Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński wyróżnił dwóch młodych funkcjonariuszy za ujęcie i obezwładnienie agresywnego nożownika, który zaatakował dwie kobiety. 

Przypomnijmy: w sobotę 23 marca przed godziną 18:00 do jednego ze sklepów spożywczych w Kożuchowie wszedł młody mężczyzna w kominiarce. Nie zważając na obecność innych klientów napadł na dwie stojące w kolejce kobiety, raniąc je nożem. Grożąc im zażądał od sprzedawczyni wydania pieniędzy. Na podniesiony przez ekspedientkę alarm zareagowali dwaj funkcjonariusze - jeden z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej, drugi z Państwowej Straży Pożarnej. Funkcjonariusze natychmiast obezwładnili agresywnego napastnika. Rannymi kobietami zajęło się pogotowie ratunkowe. Mężczyzna usłyszał już zarzut rozboju. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od 2 do lat 12.

zdj. Nadodrzański OSG

do góry