Szkolenie obejmuje m. in. tematykę stresu, jego przyczyn oraz możliwości zniwelowania w sytuacji wystąpienia zagrożenia, przede wszystkim koncentrując się na zdolności funkcjonowania oraz komunikacji. Uczestników zapoznano z obszarami dotyczącymi porwania oraz uprowadzenia. Wraz z wykładowcami kursanci aktywnie uczestniczyli w ćwiczeniach związanych z przeciwdziałaniem czynnościom zmierzającym do porwania, technikami obrony przed próbą zaboru mienia oraz samoobrony z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Każdy z uczestników miał możliwość praktyki wszystkich sekwencji omawianych technik w kontakcie z wykładowcą oraz w grupie.
Celem szkolenia jest uzyskanie przez uczestników wiedzy i umiejętności umożliwiającej działanie w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia w szczególności podczas próby porwania osoby z pojazdu mechanicznego, czynnej napaści oraz próby zaboru mienia.
Warsztaty przeprowadzili ppor. SG Radosław Wiśniewski – wykładowca z Wyższej Szkoły Straży Granicznej w Koszalinie oraz ppor. SG Urszula Nowinowska Doradca Komendanta Głównego SG.
fot. MSZ