Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Pracowali nielegalnie w Polsce - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Pracowali nielegalnie w Polsce

Ewelina Szczepańska
07.06.2018

Funkcjonariusze z Morskiego Oddziału SG ujawnili kilkadziesiąt przypadków, w których cudzoziemcy pracowali nielegalnie w Polsce.

Funkcjonariusze z Placówek SG w Gdańsku, Elblągu, Szczecinie, Świnoujściu i Władysławowie prowadzili kontrole legalności zatrudnienia w czterech firmach budowlanych i jednej gastronomicznej na terenie Gdańska. Okazało się, że obywatel Białorusi, właściciel przedsiębiorstwa budowlanego, powierzył nielegalnie pracę 28 cudzoziemcom z Ukrainy i Białorusi. Pracowali bez wymaganego zezwolenia.

Funkcjonariusze z Placówek SG we Władysławowie, Elblągu i Świnoujściu z kolei, po analizie dokumentacji stwierdzili, że właściciele przedsiębiorstw budowlanych nielegalnie powierzyli pracę 11 obywatelom Ukrainy. Ponadto funkcjonariusze z Placówki SG w Szczecinie ujawnili przypadki nielegalnego powierzenia pracy 5 obywatelom Ukrainy w jednej z restauracji. Wobec pracodawców zostaną skierowane wnioski do sądu o ukaranie. Za powierzenie nielegalnego wykonywania pracy grozi grzywna do 30 tys. zł.

zdj. Morski OSG

do góry