Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Fałszywe stemple w rosyjskim paszporcie - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Fałszywe stemple w rosyjskim paszporcie

Magdalena Tomaszewska
06.06.2018

Funkcjonariusze Straży Granicznej z warszawskiego Lotniska Chopina zatrzymali 23-letniego obywatela Rosji, który przedstawił do kontroli granicznej paszport z czterema fałszywymi stemplami kontroli granicznej. Cudzoziemiec otrzymał odmowę wjazdu. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Rosjanin przyleciał z Moskwy 5 czerwca br. Do kontroli okazał swój oryginalny rosyjski paszport, w którym miał cztery odbitki stempli słoweńskiej i rumuńskiej kontroli granicznej. Funkcjonariusz SG zauważył, że odbiegają one od przyjętych wzorów. Badanie potwierdzilo, że rzeczywiście zostały podrobione na wzór oryginalnych.

Rosjanin otrzymał odmowę wjazdu, cofnięto mu wizę oraz przedstawiono zarzut posłużenia się podczas kontroli granicznej swoim autentycznym rosyjskim paszportem z podrobionymi odciskami stempli słoweńskiej oraz rumuńskiej kontroli. Podejrzany nie przyznał się do zarzucanego czynu i skorzystał z prawa do odmowy złożenia wyjaśnień. Za czyn ten grozi mu kara grzywny, ograniczenia albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

do góry