Funkcjonariusze SG, chociaż wciąż się doskonalą i wykorzystują najnowsze technologie w ochronie granicy, to pozostają wierni tradycjom pierwszych formacji granicznych. Mundur polskiej Straży Granicznej pozostaje symbolem odwagi i honoru. Dlatego też wybieramy najlepszych kandydatów do SG, a nabór do służby trwa przez cały czas.
Kto może zostać funkcjonariuszem, gdzie i kiedy można składać podania i przede wszystkim jakie wymagania trzeba spełnić, można sprawdzić w zakładkach na stronach internetowych: na stronie Komendy Głównej SG oraz oddziałów SG https://www.strazgraniczna.pl/pl/straz-graniczna/nabor-do-sluzby
O przyjęcie do Straży Granicznej w minionym 2023 roku ubiegało się 4,9 tys. osób, rok wcześniej – prawie 4,4 tys., a w 2021 – prawie 4,1 tys.
W 2023 roku do służby zostało przyjętych prawie 1,1 tys. osób, w 2022 r. – 869, w 2021 – 767, a w 2020 r. – 426.
W tym roku planujemy nabór aż 1,2 tys. osób! Nabór prowadzony jest w sposób ciągły, a przyjęcia odbędą się w czterech terminach: 8 stycznia, 6 maja, 2 września i 9 grudnia. Podania można składać w komendach oddziałów i w wyznaczonych placówkach.
Nie ukrywamy, że sito selekcyjne jest gęste. Aby zostać funkcjonariuszem SG, trzeba spełnić szereg wymogów psychofizycznych m.in.: przejść wariograf, zdać testy sprawnościowe, stanąć przed komisją lekarską i uzyskać dostęp do informacji niejawnych.
Możemy się pochwalić, że funkcjonariusze SG z sukcesami reprezentują Polskę na arenie międzynarodowej. Z naszego doświadczenia korzystają i chcą korzystać zagraniczne służby graniczne.
Zapraszamy w nasze szeregi wszystkich, ale zastrzegamy, że wybierzemy najlepszych!