Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Cudzoziemcy zatrzymani za próbę nielegalnego przekroczenia polsko-niemieckiej granicy - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Cudzoziemcy zatrzymani za próbę nielegalnego przekroczenia polsko-niemieckiej granicy

Magdalena Tomaszewska
17.02.2017

Troje obywateli Rosji narodowości czeczeńskiej zatrzymali 16 lutego funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Poznaniu-Ławicy. Cudzoziemcy próbowali nielegalnie wyjechać z Polski do Niemiec.

Obcokrajowcy zostali wylegitymowani przez funkcjonariuszy Straży Granicznej w pociągu relacji Warszawa – Berlin. Podczas kontroli okazało się, że Czeczeni przebywają w Polsce legalnie, ponieważ pięć dni wcześniej – po wjeździe do naszego kraju – złożyli wnioski o objęcie ich ochrona międzynarodową  i otrzymali tymczasowe zaświadczenia tożsamości cudzoziemca. Zgodnie z obowiązującymi przepisami do czasu rozpatrzenia wniosków przez Szefa Urzędu do Spraw Cudzoziemców powinni przebywać na terenie ośrodka recepcyjnego w Białej Podlaskiej, który został im wskazany jako miejsce zamieszkania. Mimo to opuścili ośrodek i kupili bilety na pociąg do Berlina, choć nie mieli dokumentów uprawniających ich do przekroczenia granicy.

Zatrzymani obywatele Rosji narodowości czeczeńskiej pozostają w dyspozycji Placówki SG w Poznaniu-Ławicy. Dzisiaj do sądu skierowane zostaną wnioski o u mieszczenie cudzoziemców w strzeżonym ośrodku.

 

zdj. Nadodrzański OSG

  • tymczasowe zaświadczenie tożsamości cudzoziemca
    tymczasowe zaświadczenie tożsamości cudzoziemca
do góry