Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Wprowadzenie bezwizowego trybu wjazdu i wyjazdu cudzoziemców na terytorium Białorusi -

Nawigacja

Wprowadzenie bezwizowego trybu wjazdu i wyjazdu cudzoziemców na terytorium Białorusi

Wprowadzenie bezwizowego trybu wjazdu i wyjazdu cudzoziemców na terytorium Białorusi

Krzysztof Waściński
16.02.2017

Liberalizacja dotyczy tylko osób podróżujących samolotami i wjazdu na terytorium RB na okres nie więcej niż pięć dób wyłącznie przez przejście graniczne „ Lotnisko Narodowe Mińsk”.

Uprzejmie informuję, że na mocy Dekretu Nr 8 z dnia 9 stycznia 2017 r. Prezydenta Republiki Białorusi o wprowadzeniu bezwizowego trybu wjazdu i wyjazdu cudzoziemców, z dniem 12 lutego 2017 r. władze Białorusi wprowadziły możliwość bezwizowego wjazdu na swoje terytorium dla obywateli 80 państw, w tym obywateli Rzeczpospolitej Polskiej. Liberalizacja dotyczy tylko osób podróżujących samolotami i wjazdu na terytorium RB na okres nie więcej niż pięć dób wyłącznie przez przejście graniczne „ Lotnisko Narodowe Mińsk”.

Szczegółowe informacje, dotyczące trybu wjazdu i wyjazdu cudzoziemców na terytorium Białorusi, znajdują się na stronie internetowej Ambasady Republiki Białorusi w Rzeczpospolitej Polskiej.

do góry