Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Akcja ratownicza na bagnach - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Akcja ratownicza na bagnach

Konrad SZWED
22.03.2022

Wczoraj, 21 marca, funkcjonariusze Straży Granicznej udzielili pomocy 16 obywatelom Iraku, którzy przekraczając nielegalnie polsko-białoruską granicę utknęli na terenach bagiennych w rozlewiskach rzeki Narew. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Po godzinie 18.00 funkcjonariusze, pełniący służbę w Placówce Straży Granicznej w Narewce, uzyskali informację o kilkunastu osobach, które ugrzęzły na bagnach. We wskazany rejon skierowano patrole Straży Granicznej. Bagienny teren utrudniał dotarcie do cudzoziemców dlatego do działań została zaangażowana jednostka Państwowej Straży Pożarnej z Hajnówki ze specjalistycznym sprzętem. Dzięki działaniom funkcjonariuszy SG i strażaków wydostano wszystkie osoby z bagien. Okazało się, że 16 obywateli Iraku, tuż po nielegalnym przekroczeniu polsko-białoruskiej granicy, utknęło i nie potrafiło samodzielnie wydostać się z podmokłego terenu.

Na miejsce zdarzenia wezwano pogotowie ratunkowe. Zespół ratowników medycznych, po przebadaniu cudzoziemców, zdecydował o hospitalizacji dziecka, które wraz z matką i dwójką rodzeństwa zostało zabrane do szpitala. Pozostałe osoby, które nie wymagały pomocy lekarskiej, trafiły pod opiekę funkcjonariuszy z Placówki SG w Narewce. Dostały suche ubrania i ciepłe posiłki. Obecnie przebywają w Placówce SG w Narewce, gdzie będą prowadzone wobec nich dalsze czynności administracyjne.

zdj. Podlaski OSG

  • Bagienne rozlewiska rzeki Narew
    Bagienne rozlewiska rzeki Narew
do góry