Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Handlowali zegarkami pochodzącymi z włamań do jubilera - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Handlowali zegarkami pochodzącymi z włamań do jubilera

Szymon Mościcki
01.02.2022

Kolejne zatrzymania mężczyzn uwikłanych w handel luksusowymi zegarkami, złotej biżuterii, złotych piór i długopisów, pochodzących z kradzieży z włamaniem do sklepów jubilerskich na terenie Polski i Niemiec.

Funkcjonariusze Wydziału Operacyjno-Śledczego Morskiego Oddziału Straży Granicznej oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku w dniach 26-28 stycznia na terenie województw lubelskiego, mazowieckiego oraz zachodniopomorskiego prowadzili działania w związku z handlem towarami luksusowymi pochodzącymi z przestępstwa.

W wyniku przeszukań mieszkań, pomieszczeń gospodarczych oraz samochodów funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli łącznie m.in. 211 tys. zł gotówki, blisko 180 zegarków, 40 złotych piór i długopisów. Wartość zostanie oszacowana w toku czynności procesowych przez biegłego rzeczoznawcę. Zdaniem śledczych zebrany w sprawie materiał dowodowy wskazuje, że zabezpieczony towar może pochodzić z przestępstwa. Zatrzymanych zostało trzech mężczyzn w wieku od 47 do 59 lat. Wszyscy usłyszeli zarzut paserstwa mienia znacznej wartości, co zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec 47-latka Sąd Rejonowy Lublin Zachód w Lublinie, na wniosek prokuratora, zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Wobec pozostałych prokurator zastosował dozór policji, poręczenie majątkowe oraz zakaz opuszczania kraju.

Czynności procesowe wspomagali funkcjonariusze Wydziału Zabezpieczenia Działań MOSG oraz Straż Graniczna z Lublina. Sprawa nadal jest rozwojowa, prowadzący śledztwo nie wykluczają dalszych zatrzymań.

 

 

  • Funkcjonariusze oglądają zegarki pod lupą
    Funkcjonariusze oglądają zegarki pod lupą
  • Zegarki koloru złotego
    Zegarki koloru złotego
do góry