Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Powitanie naszych funkcjonariuszy w Słowenii - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Powitanie naszych funkcjonariuszy w Słowenii

Maciej Pietraszczyk
10.05.2021

Przed siedzibą policji w miejscowości Novo Mesto w Słowenii, przy granicy z Chorwacją odbyła się dzisiaj uroczystość powitania kontyngentów formacji granicznych z Polski, Litwy i Estonii, które będą wspierać słoweńską policję w ochronie granicy.

W uroczystości udział wzięli Minister Spraw Wewnętrznych oraz Komendant Główny Policji Republiki Słowenii, a także Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej  w Lublanie.

Podczas odprawy funkcjonariusze zostali zapoznani z uwarunkowaniami służby oraz odcinkiem słoweńsko-chorwackiej granicy państwowej, który będą ochraniać. Do ich głównych zadań należy wsparcie słoweńskich służb granicznych w przeciwdziałaniu  nielegalnej migracji, zapobieganie nielegalnym przekroczeniom granicy oraz kontrola autentyczności dokumentów.

Kontyngent wspierający słoweńską policję składa się z dziesięciu funkcjonariuszy Straży Granicznej, sześciu policjantów z Litwy i pięciu z Estonii. Wkrótce mają do nich dołączyć ich koledzy z Rumunii i Węgier.

Straż Graniczną reprezentuje dziesięciu funkcjonariuszy ze Śląskiego Oddziału SG, którzy pozostaną w Słowenii do końca maja, w czerwcu realizację misji w Słowenii przejmą funkcjonariusze z Karpackiego Oddziału SG.

Zdj. SG 

do góry