Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Nielegalnie przekroczyli granicę państwową - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Nielegalnie przekroczyli granicę państwową

Sylwia Wojtowicz
22.04.2021

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali dwóch obywateli Turcji. Mężczyźni wcześniej nielegalnie przekroczyli granicę państwową z terytorium Ukrainy do Polski.

19 kwietnia funkcjonariusze SG z placówki w Lubyczy Królewskiej, podczas działań związanych z ochroną granicy państwowej, ujawnili ślady obuwia, które mogły wskazywać na nielegalne przekroczenie granicy przez dwie osoby. W wyniku działań, do których włączyli się również funkcjonariusze SG z Placówki w Hrebennem, w pobliżu granicy państwowej, zatrzymano dwóch mężczyzn. Podczas prowadzonej kontroli ustalono że, obaj legitymowani to obywatele Turcji. Mężczyźni dokonali wcześniej nielegalnego przekroczenia tzw. „zielonej granicy państwa” z terytorium Ukrainy do Polski. Nie posiadali przy sobie dokumentów uprawniających ich do pobytu na terytorium RP.

Po przebadaniu przez lekarza oraz pobraniu próbek na obecność SARS-CoV-2 cudzoziemcy zostali doprowadzeni do pomieszczeń służbowych SG w Hrebennem.  Przyznali się do nielegalnego przekroczenia granicy RP - powodem ich wędrówki była chęć przedostania się do Niemiec.

Za popełnione wykroczenie obaj mężczyźni zostali ukarani mandatami karnym. Po zakończeniu wobec nich czynności administracyjnych, zostali oni przekazani służbom granicznym Ukrainy.

Zdj. Nadbużański OSG

do góry