Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Nielegalnie po raz drugi - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Nielegalnie po raz drugi

Sylwia Wojtowicz
15.09.2020

Imigranci z Turcji pieszo przekroczyli granicę ukraińsko-polską. Jednego z nich funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej ujęli rok wcześniej podczas próby przekroczenia zielonej granicy.

Wczoraj nad ranem w przygranicznej miejscowości Dziewięcierz (powiat lubaczowski) patrol Straży Granicznej z palcówki w Horyńcu-Zdroju zauważył dwóch mężczyzn, poruszających się pieszo z kierunku granicy w głąb kraju. W wyniku kontroli ustalono, że są to 37 i 23- letni obywatele Turcji. Cudzoziemcy nie posiadali przy sobie dokumentów uprawniających do pobytu na terytorium RP. Na pasie granicznym odnaleziono ślady butów cudzoziemców, a pies tropiący wskazał trasę przemarszu imigrantów.

Mężczyźni posiadali przy sobie plecaki, tureckie dowody osobiste, telefony komórkowe oraz niewielką ilość pieniędzy. Ich celem była Europa Zachodnia. Jeden z nich rok wcześniej próbował nielegalnie przekroczyć zieloną granicę rowerem i aktualnie posiada już zakaz wjazdu na terytorium Schengen. Cudzoziemcy zostaną przekazani ukraińskim służbom granicznym.

Zdj. Bieszczadzki OSG 

do góry