Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Odzyskano części samochodowe - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Odzyskano części samochodowe

Dorota Bołotowicz
12.09.2019

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz Policji przechwycili części samochodowe pochodzące z przestępstwa. Wartość utraconych pojazdów, z których pochodziły części oszacowano na ponad 3 mln 800 tys. zł.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Hrebennem wspólnie z funkcjonariuszami Policji przeszukali  w powiecie krakowskim trzy posesje, na terenie których prowadzono handel używanymi częściami samochodowymi. Części sprzedawane były zarówno na aukcjach internetowych jak i bezpośrednio na miejscu.  Ponadto funkcjonariusze ujawnili szereg podzespołów samochodowych, które pochodziły z pojazdów utraconych na terytorium Unii Europejskiej (głównie w Polsce, we Włoszech oraz w Wielkiej Brytanii i Niemczech). Silniki, skrzynie biegów, drzwi, klapy, elementy zawieszenia i wnętrza pojazdów pochodziły z pojazdów: Ford, Volkswagen, Audi, BMW, Jeep, Porsche, Citroen i Skoda.

Do sprawy zatrzymano dwóch obywateli Polski w wieku 23 i 28 lat. Funkcjonariusze wpadli na trop mężczyzn, którzy trudnili się nielegalnym procederem, po tym jak ujawnili na drogowym przejściu granicznym w Hrebennem części samochodowe pochodzące z kradzieży. 

Szacunkowa wartość zabezpieczonych części samochodowych wyniosła około 260 tys. zł. Wartość utraconych pojazdów, z których pochodziły kradzione części, oszacowano na ponad 3 mln 800 tys. zł.

zdj. Nadbużański OSG

  • odzyskane części samochodowe
    odzyskane części samochodowe
  • odzyskane części samochodowe
    odzyskane części samochodowe
  • odzyskane części samochodowe
    odzyskane części samochodowe
do góry