Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Wręczono Laur Graniczny na MSPO w Kielcach - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Wręczono Laur Graniczny na MSPO w Kielcach

Dorota Bołotowicz
06.09.2019

Zastępca Komendanta Głównego Straży Granicznej gen. bryg. SG Wioleta Gorzkowska, podczas oficjalnej gali kończącej 27. Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach, wręczyła wyróżnienie Komendanta Głównego Straży Granicznej -"Laur Graniczny". W tym roku nagrodzono konsorcjum firm Siltec i Zeszuta za Przewoźne Jednostki Nadzoru (PJN).

Pojazdy zostały zakupione przez Straż Graniczną w 2018 r. dla Warmińsko-Mazurskiego, Podlaskiego, Nadbużańskiego i Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Pojazdy obserwacyjne PJN, czyli przewoźne jednostki nadzoru, pełnią funkcję doraźnych posterunków obserwacyjnych. Są wyposażone w sprzęt optyczny i termooptyczny pozwalający nie tylko wykryć i rozpoznać obiekt, ale także zarejestrować wynik prowadzonej obserwacji i określić współrzędne położenia obserwowanych obiektów. Samochodem bazowym nowo zakupionych PJN-ów jest Toyota Hilux, przystosowana do jazdy w trudnym terenie, z silnikiem diesla o pojemności 2,4 l i mocy 150 km oraz automatyczną skrzynią biegów.

Członkiem Komitetu Honorowego targów był Komendant Główny Straży Granicznej gen. dyw. SG Tomasz Praga.

do góry