Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Kontrabanda ukryta w podłodze - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Kontrabanda ukryta w podłodze

Ewa Gajewska
10.07.2019

Funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali dużą partię papierosów pochodzących z przemytu. Nielegalny towar ukryty był w dwóch autach, w podwójnej podłodze. Szacunkowa wartość kontrabandy wynosi ponad 77 tys. zł.

Wczoraj na terenie gminy Augustów funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali dwa samochody. Podczas kontroli funkcjonariusze zaczęli podejrzewać, że w samochodach może być ukryty towar z przemytu. Auta - Land Rover i Opel Zafira - skierowano do szczegółowej kontroli. W trakcie sprawdzenia pojazdów okazało się, że auta są wyposażone w specjalnie skonstruowane skrytki, w których ukryte są nielegalne papierosy. W podwójnej podłodze w obu samochodach ukryto w sumie ponad 5,5 tys. paczek papierosów różnych marek. Szacunkowa wartość zabezpieczonej kontrabandy wynosi ponad 77 tys. zł.

Dwaj obywatele Litwy - 47 i 28-letni – usłyszeli zarzuty z kodeksu karnego skarbowego. Obaj przyznali się do winy. Nielegalny towar zostanie przekazany do Urzędu Celno-Skarbowego w Suwałkach. 

zdj. Podlaski OSG

do góry