Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Noc Muzeów z udziałem funkcjonariuszy SG - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Noc Muzeów z udziałem funkcjonariuszy SG

Anna Michalska
19.05.2019

Wczoraj w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji odbyła się już po raz ósmy Noc Muzeów. Zwiedzający mogli zobaczyć występ Orkiestry Reprezentacyjnej Morskiego Oddziału Straży Granicznej. Natomiast funkcjonariusze z Nadwiślańskiego i Podlaskiego Oddziału SG oraz z Centrum Szkolenia SG w Kętrzynie prezentowali sprzęt służbowy i opowiadali o służbie w Straży Granicznej.

MSWiA po raz kolejny zaprosiło służby mundurowe do udziału w Nocy Muzeów. Można więc było nie tylko obejrzeć sprzęt i poznać specyfikę poszczególnych służb mundurowych podległych MSWiA, ale też sprawdzić swoją sprawność.

Zwiedzający mogli m.in. wsiąść do policyjnego radiowozu, obejrzeć sprzęt pirotechników czy spróbować swoich sił na strażackim torze przeszkód. Najmłodsi przetestowali strażackie dmuchańce, bawili się ze strażakami układając wieżę ze skrzynek oraz skakali na poduchę. Najbardziej aktywni otrzymali pamiątkowe dyplomy.
 
Inne atrakcje, z których przez kilka godzin mogli korzystać zwiedzający to m.in. punkt daktyloskopowania, na którym można było pobrać odbitki swoich linii papilarnych, czy specjalny pojazd pirotechników. Wiele wrażeń dostarczył pokaz gaszenia płonącego oleju przygotowany przez Państwową Straż Pożarną oraz testowanie komory dymowej.

Na Noc Muzeów w MSWiA przyjechali operatorzy numerów alarmowych z Opola, Białegostoku i Warszawy. Pokazywali zwiedzającym jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej.

Szczególne zainteresowanie wzbudziły dwa występy Orkiestry Reprezentacyjnej Morskiego Oddziału Straży Granicznej, która wykonała pokaz musztry paradnej.

Podczas Nocy Muzeów w MSWiA można było także dowiedzieć się jak wygląda praca strażaka, policjanta, strażnika granicznego czy funkcjonariusza SOP. Służby udzielały również informacji na temat wymagań, jakie trzeba spełnić, aby wstąpić w szeregi poszczególnych formacji. Po raz pierwszy możliwe było zwiedzanie z tłumaczem języka migowego.

 

inf. i fot. MSWiA

do góry