Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Skradziona w Rumunii ciężarówka i podzespoły z kradzionych pojazdów - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Skradziona w Rumunii ciężarówka i podzespoły z kradzionych pojazdów

Ewa Gajewska
18.04.2019

W Medyce funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali skradzioną w Rumunii ciężarówkę. W ostatnich dniach, na tym samym przejściu granicznym, zanotowano także kilka prób wywozu części ze skradzionych w Europie pojazdów. Ich łączna wartość przekracza 200 tys. złotych.

Samochód ciężarowy marki Iveco zatrzymano dzisiaj (18 kwietnia) we wczesnych godzinach porannych na przejściu granicznym w Medyce. Ciężarówkę próbował wywieźć na Ukrainę 47-letni obywatel tego kraju. Funkcjonariusze SG ustalili, że  wart ok 110 tys. zł samochód ciężarowy został skradziony w Rumunii i jest poszukiwany przez służby kilkudziesięciu krajów.  

Kilka dni wcześniej funkcjonariusze z Placówki SG w Medyce nie dopuścili również do wywozu części pochodzących ze skradzionych pojazdów - 9 i 10 kwietnia zatrzymali podzespoły i elementy karoserii z dwóch mercedesów utraconych we Francji. Z kolei 13 kwietnia zatrzymano podzespoły z pojazdów marki Kia i Mercedes oraz rozłożony na części motocykl marki BMW wart ok 90 tys. zł. Zatrzymane pojazdy oraz podzespoły zostały przekazane Policji.

zdj. Bieszczadzki OSG

  • zatrzymana ciężarówka
    zatrzymana ciężarówka
  • zatrzymany element karoserii
    zatrzymany element karoserii
  • zatrzymany motocykl marki BMW
    zatrzymany motocykl marki BMW
do góry