Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Przemytnik-recydywista zatrzymany po pościgu - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Przemytnik-recydywista zatrzymany po pościgu

Ewa Gajewska
17.04.2019

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali przemytnika. Mężczyzna był już wcześniej karany za przemyt. Tym razem na widok funkcjonariuszy SG próbował uciekać, ale po pościgu został ujęty. Miał przy sobie 16 tys. przemyconych paczek papierosów, wartych 224 tys. zł.

15 kwietnia w rejonie granicy państwa w pow. chełmskim funkcjonariusze z Placówki SG w Dorohusku próbowali zatrzymać do kontroli samochód marki Volkswagen. Jednak kierowca na ich widok gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać. Funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg. Mężczyzna został zatrzymany w Stefanowie, w gminie Dorohusk. Jak się okazało - kierowcą był mieszkaniec powiatu chełmskiego, który był już wcześniej zatrzymywany przez funkcjonariuszy w związku z popełnionymi przestępstwami skarbowymi. Również i tym razem pobyt mężczyzny w rejonie granicy państwa związany był z przemytem papierosów. W przestrzeni bagażowej jego samochodu funkcjonariusze znaleźli duże tekturowe pudła, a w nich prawie 16 tys. paczek papierosów. Kontrabanda została wcześniej przemycona z Ukrainy przez rzekę graniczną Bug. Mężczyznę zatrzymano, a warte ponad 224 tys. zł papierosy zabezpieczono.

Zatrzymany obywatel Polski już po raz kolejny odpowie za popełnione przestępstwo skarbowe. Za przemyt papierosów - zgodnie z art. 86 par.1 kks - grozi mu kara grzywny lub pozbawienia wolności.

zdj. Nadbużański OSG

do góry