Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Kontrabanda bez akcyzy - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Kontrabanda bez akcyzy

Dorota Bołotowicz
11.04.2019

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej i Krajowej Administracji Skarbowej zabezpieczyli papierosy pochodzące z przemytu o wartości prawie 50 tys. zł.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Dołhobyczowie i KAS uzyskali informacje, że na jednej z posesji w powiecie hrubieszowskim mogą znajdować się znaczne ilości nielegalnych papierosów. 9 kwietnia br. funkcjonariusze przeszukali znajdujące się na jej terenie budynki mieszkalne i gospodarcze oraz pojazd. Podczas czynności zabezpieczono prawie 70 tys. szt.  papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy o wartości blisko 50 tys. zł. Funkcjonariuszy wspierał pies służbowy IRON, szkolony do wykrywania wyrobów tytoniowych. Ustalono, że kontrabanda została wcześniej przemycona przez granicę z Ukrainy do Polski. Czasowo była przechowywana na terenie posesji i stąd miała być wywieziona w głąb kraju.

Właścicielem ujawnionego towaru  jest 22-letni obywatel Ukrainy, który odpowie teraz za przewóz i przechowywanie nielegalnych towarów akcyzowych. Dalsze postępowanie w sprawie prowadzi KAS.

zdj.Nadbużański OSG

  • ujawnione papierosy
    ujawnione papierosy
  • ujawnione papierosy
    ujawnione papierosy
  • ujawnione papierosy
    ujawnione papierosy
do góry