Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej 9. rocznica katastrofy smoleńskiej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

9. rocznica katastrofy smoleńskiej

Ewelina Szczepańska
10.04.2019

Dziś mija 9 lat od tragicznej katastrofy, w której śmierć poniosła 96-osobowa polska delegacja w drodze na uroczystości rocznicowe do Katynia, w tym Prezydent RP Lech Kaczyński i jego małżonka Maria Kaczyńska, ostatni prezydent na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski oraz wielu wysokich rangą urzędników państwowych, dowódców wojskowych i duchownych.

W uroczystościach rocznicowych w Warszawie bierze udział Komendant Główny Straży Granicznej gen. bryg. SG Tomasz Praga.

Komendant Główny Straży Granicznej gen. bryg. SG Tomasz Praga wziął udział w uroczystym Apelu Pamięci z udziałem przedstawicieli władz państwowych, który odbył się pod Pałacem Prezydenckim. Następnie uczestnicy uroczystości złożyli kwiaty pod Pomnikiem Śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz pod Pomnikiem Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 roku na Placu Piłsudskiego.

W siedzibie SOP uroczystą zbiórką z udziałem kierownictwa MSWiA uczczono pamięć funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu. Przed obeliskiem poświęconym tragicznie zmarłym funkcjonariuszom BOR Komendant Główny Straży Granicznej gen. bryg. SG Tomasz Praga oraz szefowie służb podległych MSWiA złożyli wiązankę kwiatów.

W Bazylice Archikatedralnej pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela w Warszawie o godz. 19 odbędzie się msza święta w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej. Po mszy spod bazyliki w kierunku Pałacu Prezydenckiego wyruszy Marsz Pamięci, gdzie z udziałem najwyższych władz państwowych odbędą się dalsze uroczystości.

zdj. MON, MSWiA

 

do góry