Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Wizyta przedstawicieli Republiki Uzbekistanu - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Wizyta przedstawicieli Republiki Uzbekistanu

Ewelina Szczepańska
08.04.2019

W dniach od 1 do 6 kwietnia w Morskim Oddziale SG przebywała z wizytą delegacja służb granicznych i migracyjnych Republiki Uzbekistanu. Omówiono zasady rozpoczęcia negocjacji w sprawie podpisania umowy o readmisji oraz uzyskania zgody na umiejscowienie w Taszkiencie oficera do spraw powrotów European Return Liaison Officers (EURLO).

Obrady zakończyły się uroczystym podpisaniem protokołu roboczego, dotyczącego przeprowadzania identyfikacji i organizacji powrotów. Ponadto goście z Uzbekistanu mieli możliwość obserwacji sposobu pełnienia służby na jednostkach pływających Straży Granicznej oraz zwiedzili najważniejsze miejsca na turystycznej mapie Gdańska.

W trakcie spotkania stronie polskiej przewodniczył Dyrektor Zarządu do Spraw Cudzoziemców Komendy Głównej Straży Granicznej płk SG Andrzej Jakubaszek. Działanie było współfinansowane w ramach projektu nr 2/9-2018/BK-FAMI „Wzmocnienie współpracy z Państwami Członkowskimi oraz z Państwami Trzecimi w zakresie identyfikacji i powrotów – część II”.

zdj. Morski OSG

 

do góry