Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Skradzione pojazdy wrócą do właścicieli - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Skradzione pojazdy wrócą do właścicieli

Dorota Bołotowicz
18.03.2019

W miniony weekend funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali trzy pojazdy pochodzące z przestępstwa o łącznej wartości ponad 113 tys. zł.

W piątek (15.03.2019 r.) na drodze krajowej nr 8 funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Augustowie zatrzymali do kontroli Mercedesa Sprintera na brytyjskich numerach rejestracyjnych. Autem podróżował 54-letni obywatel Litwy. Okazało się, że samochód figuruje w bazach danych  jako utracone w listopadzie 2018 roku na terytorium Wielkiej Brytanii. Szacunkowa wartość mercedesa z 2014 roku wynosi 60 tys. zł. Kierowcę i pojazd przekazano do dyspozycji Policji w Augustowie.

Natomiast w sobotę na drogowym przejściu granicznym w Kuźnicy odzyskano dwa pojazdy. W trakcie odprawy granicznej na kierunku wyjazdowym z Polski w samochodzie marki Iveco z 2012 r. wartym 50 tys. zł oraz motocyklu marki Yamaha o wartości 3,5 tys. zł. funkcjonariusze stwierdzili ingerencję osób trzecich w polu numerowym nadwozia. Kierowców, obywateli Białorusi, przesłuchano w charakterze świadków, a pojazdy przekazano funkcjonariuszom Policji w Sokółce.

zdj. Podlaski OSG

  • odzyskany pojazd
    odzyskany pojazd
  • odzyskany pojazd
    odzyskany pojazd
  • odzyskany pojazd
    odzyskany pojazd
do góry