Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Kontrabanda ukryta w skrytkach - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Kontrabanda ukryta w skrytkach

Dorota Bołotowicz
12.03.2019

Funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili w samochodzie osobowym papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy warte prawie 200 tys. zł. Nielegalny towar był ukryty w skrytkach konstrukcyjnych pojazdu.

Wczoraj (11.03.2019 r.) w gminie Augustów patrol Straży Granicznej zatrzymał do kontroli drogowej samochód  marki Fiat Ducato na litewskich tablicach rejestracyjnych. Funkcjonariusze SG nabrali podejrzeń, iż w samochodzie mogą być przewożone nielegalne wyroby tytoniowe. Pojazd skierowano do kontroli szczegółowej. Podczas szczegółowej kontroli, w skrytkach ścian bocznych przestrzeni ładunkowej, ujawniono papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. W aucie znajdowało się ponad 14,2 tys. paczek papierosów o łącznej wartości ponad 198 tys. zł.

35-letni obywatel Litwy usłyszał zarzuty z kodeksu karnego skarbowego. Cudzoziemiec przyznał się do zarzucanego czynu i skorzystał z prawa do dobrowolnego poddania się karze.

Do czasu przekazania do Oddziału Celnego w Suwałkach papierosy zostały zabezpieczone w pomieszczeniach służbowych Placówki SG w Rutce-Tartak.

zdj. Podlaski OSG

  • skrytki konstrukcyjne
    skrytki konstrukcyjne
  • skrytki konstrukcyjne
    skrytki konstrukcyjne
  • ujawnione papierosy
    ujawnione papierosy
do góry