Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Dwaj obywatele Afganistanu zatrzymani w Sławkowie - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dwaj obywatele Afganistanu zatrzymani w Sławkowie

Ewa Gajewska
11.03.2019

7 marca w Sławkowie Straż Graniczna zatrzymała dwóch nastolatków - obywateli Afganistanu. Cudzoziemcy nielegalnie przebywali na terenie Polski i nie mieli przy sobie żadnych dokumentów.

Informację o dwóch obcokrajowcach przebywających w Sławkowie funkcjonariusze Śląskiego Straży Granicznej otrzymali od policjantów. Cudzoziemcy nie mieli dokumentów uprawniających ich do pobytu na terytorium RP. W obecności tłumacza funkcjonariusze ustalili ich obywatelstwa i dane osobowe. Afgańczycy oświadczyli, że celem ich podróży była Europa Zachodnia, a do Polski przyjechali z Serbii. Podróżowali samochodem ciężarowym ukryci na naczepie. Kiedy kierowca otwierał naczepę uciekli z niej i do chwili zatrzymania przebywali w Sławkowie na terminalu przeładunkowym. Podczas badań lekarskich stwierdzono, że młodszy cudzoziemiec ma około 14, a starszy 18 lat.

Komendant Placówki Straży Granicznej w Katowicach-Pyrzowicach wszczął w stosunku do obcokrajowców postępowania administracyjne dotyczące wydania decyzji zobowiązujących ich do powrotu. Do czasu zakończenia postępowania administracyjnego i potwierdzenia tożsamości jeden z Afgańczyków przebywać będzie w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców, natomiast drugi w placówce opiekuńczo-wychowawczej.

zdj. Śląski OSG

  • zatrzymani Afgańczycy
    zatrzymani Afgańczycy
do góry