Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Odzyskano ciężarówkę i luksusowego mercedesa - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Odzyskano ciężarówkę i luksusowego mercedesa

Dorota Bołotowicz
11.01.2019

Funkcjonariusze z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali wczoraj dwa skradzione samochody warte łącznie około 290 tys. zł.

Wczoraj (10 stycznia) w Przemyślu patrol funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Medyce zauważył pozostawiony w nietypowym miejscu ciągnik siodłowy marki Scania. Szybko ustalono, że pojazd wart około 90 tys. zł. został kilka dni wcześniej skradziony na terenie woj. łódzkiego. Do Straży Granicznej zgłosił się prawowity właściciel pojazdu, który dotarł naprowadzany przez system GPS zainstalowany w ciężarówce.

Sprawę  prowadzą przemyscy policjanci.

Niespełna dwie godziny później na przejściu granicznym w Korczowej, funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali  samochód marki Mercedes C220 z 2018 roku. Luksusowym pojazdem podróżował 52-letni obywatel Hiszpanii, który zgłosił się do odprawy na wyjazd z Polski. Funkcjonariusze SG zaniepokojeni faktem, że cudzoziemiec nie posiada dowodu rejestracyjnego mercedesa zarejestrowanego na terytorium Hiszpanii, szczegółowo sprawdzili legalność pochodzenia pojazdu. Dzięki  międzynarodowej współpracy służb ustalono, że pojazd pochodzi z hiszpańskiej wypożyczalni, która zgłosiła go jako utracony oraz że jest poszukiwany m. in. przez Interpol.

Zatrzymanego mężczyznę i samochód wart ok. 200 tys. zł. przekazano Policji.

Zdj. Bieszczadzki OSG

  • odzyskane auto
    odzyskane auto
  • odzyskane auto
    odzyskane auto
do góry