Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Wpadli na lotnisku w Gdańsku - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Wpadli na lotnisku w Gdańsku

Ewa Gajewska
31.12.2018

Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali 26-letni Polaka, który przyleciał z Wielkiej Brytanii oraz 34-letniego mieszkańca województwa pomorskiego. Pierwszy z mężczyzn był poszukiwany w celu ekstradycji za próbę porwania 13-latki, natomiast drugi ma do odbycia karę 7 lat i 2 miesięcy w zakładzie karnym. Gdański sąd rozesłał za nim cztery listy gończe za kradzież, groźby karalne i posiadanie narkotyków.

Do zatrzymań doszło na lotnisku w Gdańsku 29 i 30 grudnia. 26-latek przyleciał do Gdańska z Liverpoolu. Mężczyzna był poszukiwany w celu aresztowania i ekstradycji za próbę porwania nastolatki w Wielkiej Brytanii. Po przeprowadzeniu czynności procesowych został przekazany Policji.

Taki sam los spotkał 34-letniego Polaka, który przyleciał z Londynu. Podczas kontroli granicznej funkcjonariusze ustalili, że Sąd Rejonowy Gdańsk Południe poszukiwał go czterema listami gończymi. 34-latek ma do odbycia karę 7 lat i 2 miesięcy w zakładzie karnym za kradzież, groźby karalne i posiadanie narkotyków. 

zdj. Morski OSG

do góry