Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Cudzoziemcy ukryli się w naczepie ciężarówki - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Cudzoziemcy ukryli się w naczepie ciężarówki

Ewa Gajewska
09.10.2018

Wczoraj (8 października) funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Opolu zatrzymali dwóch cudzoziemców. Mężczyźni nielegalnie przyjechali do Polski ukryci w naczepie samochodu ciężarowego.

Informację o ujawnionych w Olszowej dwóch młodych obcokrajowcach Straż Graniczna otrzymała od funkcjonariuszy Policji ze Strzelec Opolskich. Migranci przyjechali do Polski ukryci w naczepie ciężarówki pomiędzy ładunkiem artykułów chemii gospodarczej. Nie mieli żadnych dokumentów. Podczas zatrzymania poinformowali funkcjonariuszy, że pochodzą z Afganistanu.

Badania lekarskie wykazały, że zatrzymani cudzoziemcy są pełnoletni. Obywatelstwo afgańskie i dane osobowe obcokrajowców zostały ustalone podczas przesłuchania przeprowadzonego w obecności tłumacza ich języka ojczystego. Ustalono także, że mężczyźni do naczepy samochodu ciężarowego dostali się na granicy serbsko–węgierskiej i zamierzali dotrzeć do Europy Zachodniej.Mężczyznom usłyszeli zarzuty nielegalnego przekroczenia granicy państwowej. Obaj Afgańczycy zostaną przekazani stronie czeskiej w ramach readmisji uproszczonej.

 

zdj. Śląski OSG

  • nielegalni migranci
    nielegalni migranci
do góry