Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Nielegalni imigranci z Wietnamu zatrzymani w Bieszczadach - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Nielegalni imigranci z Wietnamu zatrzymani w Bieszczadach

Maciej Pietraszczyk
20.09.2018

Funkcjonariusze SG z Ustrzyk Górnych zatrzymali czterech obywateli Wietnamu, którzy nielegalnie przekroczyli granicę z Ukrainy do Polski. Zatrzymano także kierowcę pojazdu, obywatela Ukrainy, który miał dowieźć imigrantów do Niemiec.

18 września funkcjonariusze SG z Ustrzyk Górnych w miejscowości Brzegi Górne zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Audi na warszawskich numerach rejestracyjnych. Okazało się, że kierowca, 35-letni ob. Ukrainy, przewozi czterech obywateli Wietnamu w wieku od 17 do 32 lat, którzy nie posiadali dokumentów ani pieniędzy. Przyznali, że pieszo przekroczyli granicę z Ukrainy do Polski, a następnie czekał na nich samochód z kierowcą.  Będąc jeszcze w kraju swego pochodzenia, zapłacili po 15 tys. dolarów każdy, aby dotrzeć do Niemiec. Polska miała być krajem tranzytowym.

Wietnamczycy zostali przekazani z powrotem na Ukrainę, natomiast kierowca pojazdu przyznał się do winy i poddał dobrowolnie karze 10 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania kary na okres próby 2 lat.

 

zdj. BiOSG

  • Nielegalni imigranci z Wietnamu zatrzymani w Bieszczadach
    Nielegalni imigranci z Wietnamu zatrzymani w Bieszczadach
do góry