Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Kierowca jechał „wężykiem”. Miał aż 4 promile alkoholu we krwi - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowca jechał „wężykiem”. Miał aż 4 promile alkoholu we krwi

Ewa Gajewska
19.09.2018

Wczoraj funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali w Białymstoku kierowcę, który – co potwierdziły później badania – prowadził samochód mając aż 4 promile alkoholu we krwi .

Do zdarzenia doszło wieczorem na ulicy Kleberga w Białymstoku. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Krynkach wracając ze służby, zauważyli poruszającą się „wężykiem” skodę. Auto zjeżdżało co chwilę raz na prawy, raz na lewy pas stwarzając poważne zagrożenie dla pozostałych uczestników ruchu drogowego. Reakcja funkcjonariuszy była natychmiastowa. Podejrzewając, że kierowca jest pijany, zatrzymali go i uniemożliwili mu dalszą jazdę. Okazało się, że siedzący za kierownicą skody 35-latek był kompletne pijany. Badanie trzeźwości, wykonane przez wezwanych na miejsce  policjantów, wykazało u mężczyzny ponad 4 promile alkoholu w organizmie. Dalsze czynności w sprawie prowadzi Policja.

zdj. Podlaski OSG

do góry