Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Nielegalne towary ujawnione przez funkcjonariuszy SG - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Nielegalne towary ujawnione przez funkcjonariuszy SG

Anna Michalska
11.07.2018

10 lipca funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej zabezpieczyli ponad 58 kg krajanki tytoniowej oraz 150 litrów spirytusu o łącznej wartości 52 tys. zł.

Krajankę tytoniową przewoził mieszkaniec gminy Barczewo. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej przez funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Olsztynie. W samochodzie, którym kierował ujawniono dwa worki krajanki tytoniowej a w pojeździe zaparkowanym na jego posesji kolejne dwa. Łącznie zabezpieczono 58,3 kg krajanki tytoniowej o wartości  40 tys. zł.

W tym samym dniu, funkcjonariusze z Placówki SG w Gołdapi ujawnili 150 litrów spirytusu o wartości ponad 12 tys. zł Strażnicy graniczni skontrolowali w miejscowości Ełk samochód osobowy, z którego mężczyzna wyjmował kartony i przenosił na posesje. Jak się okazało podczas kontroli, w kartonach znajdowało się 90 litrów spirytusu bez znaków skarbowych akcyzy. Na posesji ujawniono kolejne 60 litrów nielegalnego alkoholu. Dostawcą towaru był 52 – letni obywatel Armenii a odbiorcą 50 – letni mieszkaniec Ełku.

Mężczyźni stracili swoje trefne towary a za popełnione czyny poniosą odpowiedzialność karno- skarbową.

 

zdj. Warmińsko - Mazurski OSG

  • spirytus zabezpieczony przez funkcjonariuszy W-MOSG
    spirytus zabezpieczony przez funkcjonariuszy W-MOSG
  • krajanka tytoniowa zabezpieczona przez funkcjonariuszy W-MOSG
    krajanka tytoniowa zabezpieczona przez funkcjonariuszy W-MOSG
do góry