Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Na ratunek - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Na ratunek

Magdalena Tomaszewska
12.06.2018

Szczęście w nieszczęściu mieli poszkodowani w wypadku drogowym, do którego doszło wczoraj (11.06.2018 r.) w miejscowości Wilcza (gmina Morawica) – zespół medyczny ze Straży Granicznej, który przejeżdżał obok miejsca zdarzenia, udzielił im fachowej pomocy medycznej, ratując życie.

Lekarz, pielęgniarka i ratownik medyczny z Karpackiego Oddziału Straży Granicznej wracali karetką ze szkolenia, które przeprowadzili w Placówce SG w Kielcach, kiedy w miejscowości Wilcza zobaczyli dwa rozbite samochody – opel vectra w wersji kombi wbił się w bok daewoo matiza.

Zespół medyczny z Karpackiego OSG od razu przystąpił do udzielania pomocy poszkodowanym. Interwencji medycznej wymagały trzy osoby. Jedna z nich odniosła poważne obrażenia jamy brzusznej.

Po przyjeździe karetki systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego załoga medyczna z Karpackiego OSG przekazała poszkodowanych pod opiekę ratowników.

Pracujący na miejscu wypadku patrol Policji stwierdził, że kierujący oplem, który był sprawcą wypadku, nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów.

zdj. Karpacki OSG

  • wypadek
    wypadek
do góry