Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Odzyskane pojazdy warte ponad ćwierć miliona złotych - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskane pojazdy warte ponad ćwierć miliona złotych

Magdalena Tomaszewska
08.06.2018

Funkcjonariusze z Palcówki Straży Granicznej w Świecku w ciągu trzech dni odzyskali trzy samochody o łącznej szacunkowej wartości 270 000 zł. Dwa nissany i mazda zostały skradzione na terytorium Niemiec.

Wszystkie z odzyskanych pojazdów zostały wytypowane i zatrzymane do kontroli. Pierwszy – marki Nissan Quashqai miał założone fałszywe niemieckie tablice rejestracyjne, a 33-letni kierowca – mieszkaniec województwa mazowieckiego nie posiadał żadnych dokumentów auta. Po sprawdzeniu w bazach danych ustalono, że samochód o szacunkowej wartości 55 000 zł został zgłoszony jako utracony na terytorium Niemiec.

Kierowca drugiego z pojazdów (marki Nissan X-Trail o wartości 140 000 zł) – 22-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego mieszkaniec również nie posiadał żadnych dokumentów samochodu, a w bagażniku pojazdu funkcjonariusze znaleźli tablice rejestracyjne od innego auta.

Kierowca trzeciego pojazdu (marki Mazda CX 3) pomimo wyraźnych sygnałów funkcjonariuszy nie zatrzymał się do kontroli. Funkcjonariusze podjęli pościg, ale kierowca wyskoczył z samochodu i ukrył się w pobliskim lesie. Do zdarzenia doszło dziś. Obecnie trwają poszukiwania zbiega. Ustalono, że porzucone auto zostało skradzione na terytorium Niemiec. Wartość pojazdu oszacowano na 75 000 zł.

Wszystkie odzyskane pojazdy zostały zabezpieczone na parkingu strzeżonym, a zatrzymanych kierowców przekazano funkcjonariuszom z KPP w Słubicach, którzy dalej będą prowadzić sprawy.

zdj. Nadodrzański OSG

  • odzyskany nissan
    odzyskany nissan
  • odzyskany nissan
    odzyskany nissan
  • odzyskana mazda
    odzyskana mazda
do góry