Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Odzyskano kradzione mercedesy - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskano kradzione mercedesy

Dorota Bołotowicz
06.06.2018

Funkcjonariusze z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali dwa samochody pochodzące z przestępstwa o łącznej wartości 135 tys. zł.

Pierwszy z pojazdów zatrzymali w minioną niedzielę (3 czerwca br.) funkcjonariusze z Placówki SG w Korczowej. Kierowcą Mercedesa Vito był 35-letni Bułgar, który zgłosił się do kontroli na wyjazd z Polski. Ustalono, że pojazd zarejestrowany w Bułgarii, wart ok. 35 tys. złotych, widnieje w międzynarodowych bazach SIS oraz Interpol jako utracony na terytorium Niemiec.

Natomiast wczoraj tj. 5 czerwca br. funkcjonariuszy z Placówki SG w Medyce w Łapajówce zatrzymał do kontroli drogowej mercedesa sprintera na ukraińskich numerach rejestracyjnych. Kierowca, 34-letni obywatel Ukrainy, przedstawił do kontroli komplet wymaganych dokumentów. W związku z wykrytymi nieprawidłowościami w zabezpieczeniach dowodu rejestracyjnego patrol SG postanowił przeprowadzić szczegółową kontrolę pojazdu. Dalsze czynności potwierdziły, że przedstawiony dowód jest w całości podrobiony, a mercedes ma przerobione numery VIN. Po ustaleniu pierwotnych numerów identyfikacyjnych samochodu okazało się, że jest poszukiwany przez niemieckie służby w związku ze zgłoszoną kradzieżą. Ustalono również, że samochód ma zamontowane podzespoły z innego mercedesa, który w związku ze zgłoszoną we Francji kradzieżą jest również poszukiwanego w całej Europie. Szacunkowa wartość pojazdu to ok. 100 tys. złotych.

Kierowców i pojazdy oraz zatrzymany dokument przekazano Policji.

Zdj. Bieszczadzki OSG

  • odzyskane auto
    odzyskane auto
  • odzyskane auto
    odzyskane auto
do góry