Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Podróżował ukryty w bagażniku - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podróżował ukryty w bagażniku

Ewelina Szczepańska
04.06.2018

3 czerwca funkcjonariusze z Placówki SG w Rutce-Tartak zatrzymali dwóch obywateli Rosji narodowości dagestańskiej i obywatela Uzbekistanu. Jeden z Dagestańczyków usiłował przekroczyć granicę ukryty w bagażniku samochodu osobowego.

 

Funkcjonariusze SG zatrzymali do kontroli audi. Autem kierował 34-letni obywatel Rosji narodowości dagestańskiej. Okazało się, że w bagażniku przewozi mężczyznę, również obywatela Rosji narodowości dagestańskiej, który nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów uprawniających go do wjazdu i pobytu w Polsce. Obaj cudzoziemcy zostali zatrzymani. Jeden z nich za zorganizowanie nielegalnego przekroczenia granicy, drugi za przekroczenie granicy wbrew przepisom.

Ponadto funkcjonariusze zwrócili uwagę na pojazd, który jechał tuż za zatrzymanym do kontroli autem. Samochód marki hyundai wyprzedził kontrolowane audi i skręcił w boczną drogę. Zauważono, że przez okno samochodu został wyrzucony pakunek. Była to saszetka z dokumentami 22-letniego obywatela Rosji narodowości dagestańskiej, który podrózował w bagażniku. Kierowca hyundaia, 32-letni obywatel Uzbekistanu, został zatrzymany za pomoc w przekroczeniu granicy naszego państwa wbrew przepisom.

zdj. Podlaski OSG

do góry