Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Rozbito zorganizowaną grupę przestępczą - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbito zorganizowaną grupę przestępczą

Ewelina Szczepańska
26.05.2018

Funkcjonariusze Śląskiego Oddziału SG, wspólnie z funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego Policji, rozbili na Śląsku zorganizowaną grupę przestępczą, zajmującą się nielegalną produkcją wyrobów tytoniowych. Łączna wartość ujawnionych i zabezpieczonych towarów oraz maszyn do ich produkcji to blisko 4 mln zł. Zatrzymano dziewięć osób podejrzanych o udział w przestępczym procederze.

W działaniach brali udział także funkcjonariusze z Karpackiego Oddziału SG oraz funkcjonariusze z Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach. Funkcjonariusze zlikwidowali nielegalnie funkcjonującą fabrykę papierosów z kompletną linią produkcyjną i dwie krajalnie tytoniu. Zabezpieczono ponad milion sztuk papierosów, 4 tony krajanki tytoniowej, a także komponenty do ich produkcji (między innymi: etykiety, filtry, bibuły papierosowe, kartony) oraz trzy magazyny, w których składowano gotowe wyroby. Okazało się, że fabryka działała pod przykrywką legalnie prowadzonej działalności gospodarczej. 

Zatrzymane osoby, po doprowadzeniu do Prokuratury Regionalnej w Katowicach, usłyszały zarzuty, dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wytwarzania wyrobów tytoniowych bez stosownych zezwoleń i opłacania podatków. Cztery osoby zostały tymczasowo aresztowane na trzy miesiące, a wobec pozostałych podejrzanych zastosowano środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru, poręczenia majątkowego oraz zakazu opuszczania kraju, połączonego z zatrzymaniem lub zakazem wydania paszportu.

zdj. Śląski OSG

 

 

do góry