Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Podrobione prawo jazdy miało potwierdzić inną tożsamość - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podrobione prawo jazdy miało potwierdzić inną tożsamość

Ewa Gajewska
16.04.2018

Funkcjonariusze z Placówki SG w Świecku zatrzymali obywatela naszego kraju, który chcąc uniknąć odpowiedzialności okazał do kontroli podrobione prawo jazdy.

13 kwietnia funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Świecku zatrzymali 47-letniego Polaka. Mężczyzna podczas kontroli wyjeżdżającego z Polski z autokaru okazał polskie prawo jazdy, ale w podczas weryfikacji dokumentu funkcjonariusze stwierdzili, że prawo jazdy jest podrobione. 47-latek został zatrzymany. Okazało się, że mężczyzna posługiwał się podrobionym dokumentem, ponieważ był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości za przestępstwa związane z wyłudzeniami kredytów oraz fałszerstwem dokumentów. Zatrzymanemu przedstawiono zarzut posługiwania się podrobionym dokumentem. Podejrzany przyznał się do popełnionego czynu i dobrowolnie poddał karze 4 miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności, przepadek dowodów rzeczowych oraz poniesienia kosztów postępowania. Po zakończeniu czynności mężczyzna został osadzony w Areszcie Śledczym.

zdj. Straż Graniczna

do góry