Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Samochody z przerobionymi numerami VIN i fałszywe dokumenty - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Samochody z przerobionymi numerami VIN i fałszywe dokumenty

Ewa Gajewska
12.04.2018

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Podkarpacia nie dopuścili wywozu z Polski samochodów z przerobionymi numerami VIN oraz ujawnili kolejne próby wykorzystania fałszywych dokumentów.

Wczoraj (11 kwietnia) na przejściu granicznym w Korczowej Straż Graniczna udaremniła próbę wywozu z Polski volkswagena typu multivan. Podczas kontroli pojazdu kierowanego przez obywatela Ukrainy, stwierdzono przerobienie pola numerowego VIN oraz tabliczki znamionowej. Wartość zatrzymanego samochodu oszacowano na 45 tys. złotych.

Analogiczne zdarzenie zanotowano dzień wcześniej w Korczowej. Ukraiński kierowca próbował wywieść z Polski pojazd marki Mercedes wart ok. 30 tys. złotych. Również  w tym przypadku samochód miał przerobione pole numerowe VIN.

Ponadto wczoraj funkcjonariusze Bieszczadzkiego OSG zakwestionowali autentyczność dokumentów. Na przejściu granicznym w Korczowej fałszywym dokumentem posłużył się obywatel Ukrainy, który do kontroli przedstawił prawo jazdy wydane rzekomo przez władze jego kraju. Natomiast na przejściu granicznym w Medyce obywatel Kazachstanu posłużył się kompletem fałszywych dokumentów, tj. kazachskich prawem jazdy oraz dowodem rejestracyjnym.

We wszystkich opisanych przypadkach sprawy zostały przekazane Policji.

zdj. Bieszczadzki OSG

  • fałszywy dokument
    fałszywy dokument
  • odzyskany volkswawgen
    odzyskany volkswawgen
  • odzyskany mercedes
    odzyskany mercedes
do góry